top of page
Home
About Us

O mnie

Jestem inżynierem zootechniki o specjalności profilaktyki i rehabilitacji koni.

WiÄ™kszość swojego życia spÄ™dziÅ‚am przy koniach i najwiÄ™ksze zamiÅ‚owanie mam do ujeżdżenia, które klasycznie jest zgodne z zasadami biomechaniki konia. ZauważyÅ‚am, że nie zawsze sÄ… one przestrzegane na ujeżdżalni lub też bÅ‚Ä™dy w treningu wywodzÄ… siÄ™ z niewiedzy. Tak czy inaczej prowadzi to do dziaÅ‚aÅ„ destrukcyjnych w organiźmie konia. I tym spostrzeżeniem zaczęłam siÄ™ interesować ich rehabilitacjÄ… i zagÅ‚Ä™biać siÄ™ w literaturÄ™ dotyczÄ…cÄ… tego zagadnienia, a także uczestniczÄ…c w kursach i szkoleniach oraz wybierajÄ…c taki kierunek studiów. Mam nadziejÄ™, że przeczytanie tych kilku zdaÅ„, sprawi że rozpoczniesz ze mnÄ… współpracÄ™.

Teachers
Contact
Kontakt
Horse Chill 
out Masage
 

Agnieszka Formela

Tel: 513-925-049

Email: agnik96@gmail.com

O masażu

Jak działa?

Poprzez dziaÅ‚anie mechaniczne, jakim sÄ… chwyty masażysty i ich czÄ™stotliwość oraz siÅ‚Ä™, zwiÄ™kszamy przepÅ‚yw krwi w tkankach, co powoduje ich lepsze odżywienie i podjÄ™cie przez nie skuteczniejszych dziaÅ‚aÅ„ regeneracyjnych. Pracujemy nad tkankami skóry, mięśni, Å›ciÄ™gien i wiÄ™zadeÅ‚, a także limfatycznymi i nerwowymi. 

Dla kogo?

Masaż jest idealną formą terapii oraz profilaktyką dla:

-koni sportowych- poddawane są one silnym obciążeniom działającym destrukcyjnie na wszystkie struktury aparatu ruchowego;

-koni rekreacyjnych- znoszących trudy pracy z niedośwadczonymi jeźdźcami, co sprawia, że ich mięśnie są spięte i przemęczone;

-koni starszych- doświadczających bóli mięśni i stawów, które nie są tak sprawne, jak kiedyś.

-koni kulawych- przyczynÄ… kulawizn jest najczęściej utracenie alestycznoÅ›ci i sprawnoÅ›ci aparatu ruchowego;

-konie chude- przyczyną wychudzenia konia mimo prawidłowego żywiania, skrajne spięcie mięśni, które uniemożliwia dopływ krwi do komórek, przez co nie są odżywione i ulegają zanikowi.

Dlaczego warto?

Stare przysłowie głosi, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Masaż jest idealną formą zapobiegania kontuzjom. Większość kulawizn jest spowodowana postępującymi po każdym treningu przykurczami włókien mięśniowych, co powoduje bóle, skrócony wykrok, odmowy skoku czy wykonywania figur ujeżdżeniowych. Konie stają się nieposłuszne, nerwowe, jazda na nich jest za każdym razem bardziej niewygodna, bo przestają miękko nosić. W końcu dochodzi do zerwań mięśni, ścięgien, więzadeł itp. ponieważ przestają być one elastyczne i nie są w stanie przyjąć obciążeń związanych z treningiem. Lekarz weterynarii zastosuje środki farmakologiczne, zaleci odpoczynek i stopniowy powrót do pracy, ale mimo to problem powraca, ponieważ podstawowa przyczyna pozostała. Przez co koń pozostaje mniej sprawny, a my wydajemy ciągle pieniądze lecząc skutek, a nie przyczynę.

Twoje informacje zostały pomyślnie przesłane!

bottom of page